Futbol efsaneleri

En iyi Futbol Filmleri

İzlemeniz Gereken 15 Futbol Filmi :

Futbol şüphesiz en büyük tutkumuz.Bir borsa simsarından,sokakta kağıt toplayan bir çocuğa yada bir lise öğrencisinden profesöre değin hemen her kesimden insan futbol sevdalısı olabiliyor.Bu öyle bir tutku ki sadece futbol sahası içinde olan bir futbol yıldızı değil futbol reklamları izlemekten zevk alan bir bebeğe bile etki ediyor.Bize Futbolu böylesine sevdiren sadece yerel futbol anlayışımız değil futbol dünyası içindeki ışıltılı hayatlar tabiki.Futbol manager oyunlarından başlamak üzere her biri birer efsane olan futbol filmleri de her zaman ilgi çekmiştir.İşte en çok ilgi çeken ve mutlaka izlenmesi gereken  15  futbol filmi.


1)Maradona, the Hand of God (Maradona Tanrının Eli)

IMBD Puanı: 7.2 / Fragman

Futbol Filmleri sıralamasında ilk filmimiz Tanrının Eli.Futbola ilgi duyan herkesin kahramanlarından belki de en büyüğü Maradona.1986 Dünya Kupasını tek başına kazanan Küçük dev adamın hayatından bir kesitin anlatıldığı filmi mutlaka izleyin.

 

 

2) Taçsız Kral

Futbol Filmleri sıralamasında ikinci filmimiz: Türk Futbolunun Taçsız Kralı Metin Oktay ın kendisini oynadığı klasik bir film Taçsız Kral.Gönül Yazar ve Ajda Pekkan lı kadrodaki Diyaloglar ilginizi çekebilir.

 

3) Purely Belter

İmdb Puanı 7.1/ Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında üçüncü filmimiz Purely Belter: Newcastle United  taraftarı olan 15 ve 17 yaşındaki iki gencin sezonluk bilet almak için para biriktirmeleri sırasında başlarından geçenlere tanık olmak ister misiniz?  Bir sezonluk bilet sahibi olmak için en fazla ne yapılabilir bir fikriniz var mı?

Tamamen Belter

 

4) Zafere Kaçış Escape To Victory

İmdb Puanı 6.1/ Fragman
Futbol Filmleri sıralamasında 4.filmimiz  Zafere Kaçış Escape To Victory2.Dünya savaşının sürdüğü yıllar bir nazi kampından kaçmaya karar veren futbol takımının ilginç öyküsü.John Huston’un yönetmen koltuğuna oturduğu filmin başrollerinde Michael Caine, Bobby Moore, Slyvestre Stallone ve efsanevi futbolcu Pele bulunuyor.

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri
5)Montevideo, Bog Te Video! – Montevideo, Tanrı Seni Korusun!

İmdb Puanı 7.3 / Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 5. filmimiz Montevideo, Bog Te Video! – Montevideo, Tanrı Seni Korusun!: Uruguay daki Dünya kupası ve oraya gitmeyi temel hedef belirlemiş bir Yugoslav gencin Öyküsü.Zaman zaman hüzünleneceğiniz bir film.

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri 

6) Hermano

İmdb Puanı -/Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 6. filmimiz Hermano : Venezuela Caracas ta iki arkadaş hayatın her türlü zorluğuna karşı verdikleri amansız mücadele ve tabi futbol.Mutlaka izleyin.

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

 

7) Das Wunder von Bern – Bern Mucizesi

İmdb Puanı 6.3/ Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 7. filmimiz Das Wunder von Bern – Bern Mucizesi : 1954 İsviçre Dünya Kupası sırasında Hem Batı Almanya nın müthiş başarısını hemde Sovyetler Birliğinde esir düşen bi baba ve oğlunun duygu yüklü hikayesi.İzlenmeye değer.

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

 

8) Ket Felidö A Pokolban (Cehennemde İki Devre)

imdb puanı 7.6/Fragman

Futbol Filmleri sıralamasında 8. filmimiz  Ket Felidö A Pokolban  Cehennemde İki Devre  :Mutlaka izlemeniz gereken gerçek bir başyapıt. 2. Dünya savaşında Hitler in doğum günü için kurulan bir takım ve onunla maç yapan savaş esiri Macarların kurduğu takımın nefes kesen gerçek öyküsü.Bu filmi Kaçırmayın.

 

9) Will (Babam İçin)

İmdb Puanı 7 / Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 9. filmimiz Will-Babam İçin : İstanbuldaki Liverpool Milan Şampiyonlar ligi Finaline babasıyla gitmeye hazırlanırken babası vefat eden Will in harika yolculuk öyküsü.

Will (Babam İçin)

 

10 )Bend It Like Beckham (Hayatımın Çalımı Beckham)

imdb Puanı 6.9/ Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 10. filmimiz  Bend It Like Beckham  Hayatımın Çalımı Beckham :  İngiltere de ailesinden gizli olarak futbol oynayan hintli bir kız Jess in  öyküsü .Bu pek çok ödüllü filmi mutlaka izlemelisiniz

Beckham gibi eğin (Hayatın m Ä Ã Ä Ä Ä Beck Beck Beck Beck Beck Beckham).

11) Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

imdb Puanı 7.7 / Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 11. filmimiz yine bir Türk Filmi Dar Alanda Kısa Paslaşmalar : Kendi alanında belki de en iyi Türk Filmi Dar alanda Kısa Paslaşmalar.Amatör takım Esnafsporun etkileyici öyküsü.Mutlaka izleyin.

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar
12 ) Green Street Hooligans

imdb Puanı 7.1 /Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 12.  filmimiz  Green Street Hooligans : Amerikadan İngiltere ye ablasını ziyarete gelen Matt kendini bir anda Holigan taraftarların arasında bulur.Daha sonra ikincisi de   çekilen film değişik konusuyla izlenmeye değer.

Yeşil Cadde holiganları 

13) Kaledeki Yalnızlık

İmdb Puanı 7.1 / fragman  

Futbol Filmleri sıralamasında 13. filmimiz Kaledeki Yanlızlık : Yine Harika bir Türk filmi. Artık unutulmaya yüz tutmuş ve gözden düşmüş bir kaleci,baba oğul ilişkileri,şike gerçekleri ve aşk.Kaleci Nurettin in hikayesi izlenmeye değer.

Kaledeki Yalnızlık 

14 ) The Class of ’92

imdb puanı 7.1/ Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 14. filmimiz The Class Of 92  : Beckham,Gigss,Neville,scholes ve diğerleri.Efsanevi hoca Alex Ferguson Manchester United da neler yaptı nasıl Avrupanın zirvesine çıktı.Meraklısı için harika bi belgesel.

'92 sınıfı 

 

15) Mean Machine (Sıradışı Sanıklar)

İmdb Puanı 7.9 /Fragman 

Futbol Filmleri sıralamasında 15. filmimiz  Mean Machine  Sıradışı Sanıklar: Cezaevine düşen bir yerel futbol yıldızı gardiyanların eğlencesine oynadıkları maçlar için antrenörlük yapmaya başlar.Ama sıradan gibi görünen bir maç bambaşka durumlara sebep olur. Bu filmi de listenize alın izleyin.

Ortalama Makine (SÄ ± radÄ ± Å ?? Ä ± SanÄ ± klar)
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir