En iyi Futbol Filmleri 2018 : 15 Harika Film

İzlemeniz Gereken 15 Futbol Filmi :

Futbol şüphesiz en büyük tutkumuz.Bir borsa simsarından,sokakta kağıt toplayan bir çocuğa yada bir lise öğrencisinden profesöre değin hemen her kesimden insan futbol sevdalısı olabiliyor.Bu öyle bir tutku ki sadece futbol sahası içinde olan bir futbol yıldızı değil futbol reklamları izlemekten zevk alan bir bebeğe bile etki ediyor.Bize Futbolu böylesine sevdiren sadece yerel futbol anlayışımız değil futbol dünyası içindeki ışıltılı hayatlar tabiki.Futbol manager oyunlarından başlamak üzere her biri birer efsane olan futbol filmleri de her zaman ilgi çekmiştir.İşte en çok ilgi çeken ve mutlaka izlenmesi gereken  15  futbol filmi.

1)Maradona, the Hand of God (Maradona Tanrının Eli)

IMBD Puanı: 7.2 / Fragman

Futbola ilgi duyan herkesin kahramanlarından belki de en büyüğü Maradona.1986 Dünya Kupasını tek başına kazanan Küçük dev adamın hayatından bir kesitin anlatıldığı filmi mutlaka izleyin.

2) Taçsız Kral

Türk Futbolunun Taçsız Kralı Metin Oktay ın kendisini oynadığı klasik bir film.Gönül Yazar ve Ajda Pekkan lı kadrodaki Diyaloglar ilginizi çekebilir.

3) Purely Belter

İmdb Puanı 7.1/ Fragman 

Purely Belter

Newcastle United  taraftarı olan 15 ve 17 yaşındaki iki gencin sezonluk bilet almak için para biriktirmeleri sırasında başlarından geçenlere tanık olmak ister misiniz?  Bir sezonluk bilet sahibi olmak için en fazla ne yapılabilir bir fikriniz var mı?

4) Zafere Kaçış Escape To Victory

İmdb Puanı 6.1/ Fragman 

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

2.Dünya savaşının sürdüğü yıllar bir nazi kampından kaçmaya karar veren futbol takımının ilginç öyküsü.John Huston’un yönetmen koltuğuna oturduğu filmin başrollerinde Michael Caine, Bobby Moore, Slyvestre Stallone ve efsanevi futbolcu Pele bulunuyor.5)Montevideo, Bog Te Video! – Montevideo, Tanrı Seni Korusun!

İmdb Puanı 7.3 / Fragman 

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

Uruguay daki Dünya kupası ve oraya gitmeyi temel hedef belirlemiş bir Yugoslav gencin Öyküsü.Zaman zaman hüzünleneceğiniz bir film.

6) Hermano

İmdb Puanı -/Fragman 

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

Venezuela Caracas ta iki arkadaş hayatın her türlü zorluğuna karşı verdikleri amansız mücadele ve tabi futbol.Mutlaka izleyin.

7) Das Wunder von Bern – Bern Mucizesi

İmdb Puanı 6.3/ Fragman 

Sinema Tarihi'nin En Ä°yi 'Futbol' Filmleri

1954 İsviçre Dünya Kupası sırasında Hem Batı Almanya nın müthiş başarısını hemde Sovyetler Birliğinde esir düşen bi baba ve oğlunun duygu yüklü hikayesi.İzlenmeye değer.

8) Ket Felidö A Pokolban (Cehennemde İki Devre)

imdb puanı 7.6/Fragman

Mutlaka izlemeniz gereken gerçek bir başyapıt. 2. Dünya savaşında Hitler in doğum günü için kurulan bir takım ve onunla maç yapan savaş esiri Macarların kurduğu takımın nefes kesen gerçek öyküsü.Bu filmi Kaçırmayın.

9) Will (Babam İçin)

İmdb Puanı 7 / Fragman 

Will (Babam İçin)

İstanbuldaki Liverppol Milan Şampiyonlar ligi Finaline babasıyla gitmeye hazırlanırken babası vefat eden Will in harika yolculuk öyküsü.

10 )Bend It Like Beckham (Hayatımın Çalımı Beckham)

imdb Puanı 6.9/ Fragman 

Bend It Like Beckham (Hayatımın Çalımı Beckham)

İngiltere de ailesinden gizli olarak futbol oynayan hintli bir kız Jess in  öyküsü .Bu pek çok ödüllü filmi mutlaka izlemelisiniz.

11) Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

imdb Puanı 7.7 / Fragman 

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

Kendi alanında belki de en iyi Türk Filmi Dar alanda Kısa Paslaşmalar.Amatör takım Esnafsporun etkileyici öyküsü.Mutlaka izleyin.12 ) Green Street Hooligans

imdb Puanı 7.1 /Fragman 

Green Street Hooligans

Amerikadan İngiltere ye ablasını ziyarete gelen Matt kendini bir anda Holigan taraftarların arasında bulur.Daha sonra ikincisi de   çekilen film değişik konusuyla izlenmeye değer.

13) Kaledeki Yalnızlık

İmdb Puanı 7.1 / fragman  

Kaledeki Yalnızlık

Yine Harika bir Türk filmi. Artık unutulmaya yüz tutmuş ve gözden düşmüş bir kaleci,baba oğul ilişkileri,şike gerçekleri ve aşk.Kaleci Nurettin in hikayesi izlenmeye değer.

14 ) The Class of ’92

imdb puanı 7.1/ Fragman 

The Class of '92

 

Beckham,Gigss,Neville,scholes ve diğerleri.Efsanevi hoca Alex Ferguson Manchester United da neler yaptı nasıl Avrupanın zirvesine çıktı.Meraklısı için harika bi belgesel.

15) Mean Machine (Sıradışı Sanıklar)

İmdb Puanı 7.9 /Fragman 

Mean Machine (Sıradışı Sanıklar)

Cezaevine düşen bir yerel futbol yıldızı gardiyanların eğlencesine oynadıkları maçlar için antrenörlük yapmaya başlar.Ama sıradan gibi görünen bir maç bambaşka durumlara sebep olur. Bu filmi de listenize alın izleyin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir