Spor Manşetleri

Terimden önemli açıklama Keşke Firmino…

Fatih Terim: ”Hafif kalp çarpıntılı bir zaman geçirdik”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig’de 1-0 kazandıkları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, aldıkları galibiyeti değerlendirirken, sakatlanarak çıkan Emre Akbaba hakkında da bilgi verdi.

Maça iyi başladıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam ”İlk dakikada öne geçebilirdik. Frikik ve direkle başladık. İkinci yarı daha iyi oynadık. Üçüncü bölgede daha çabuk ve isabetli paslarla birçok pozisyon bulduk. İlk golü bulsak maçın skoru farklı olacağı için ama maalesef son vuruşlarda başarılı olamadık. Bunu teknikle, beceriyle nasıl ifade edeceğiz bilmiyorum. 10 veya üstü önemli pozisyonumuz var. Hafif kalp çarpıntılı, hafif isyanlı bir zaman geçirdik. Bizim veya bizim gibi takımların en önemli kırılma noktası goldür” ifadelerini kullandı.

3 puanın önemli olduğunu söyleyen Terim ”Bugün önemli olan 3 puan ama bunun yanında sabırla, düşünceyi bozmadan kabullenmemek, gol için devamlı atak halinde olmak. Gole kadar telaş yapmadan, bir gram taktik anlayışından sabırla şaşmadan oynadık. Bu bizim için iyi bir şey. Sonuç itibariyle Cuma’dan 3 puan almanın tadı da çok başka bir şey” şeklinde konuştu.

Porto maçı öncesi sakatlık ve eksiklerin sorulması üzerine Fatih Terim ”Emre’nin durumu yarın sabah belli olacak. Yarın MR çektirip bakacaklar. Biz de hasar tespitimizi yapıyoruz. Ndiaye maalesef çok ihtiyacımız olan bir Porto maçında oynayamayacak. Onun yerine oynayacak oyuncumuz inşallah onu aratmayacaktır” dedi.Penaltı pozisyonu hakkında da konuşan Terim, ”Bana da söylenen, bize de söylenen, Rodrigues’in pozisyonunun penaltı olduğunu. Oyun devam ederken ikaz edildi ki, bekledi. Demek ki VAR’a gitmeye gerek görmediler. Penaltılar verilir, verilmez, ben oralarda değilim. Ben oyun içinde başka yerlerdeyim” dedi.

FATİH TERİM’DEN EURO2024 SORUSUNA YANIT

EURO2024 tanıtı videosuyla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Terim, ”Bu sorunun muhattabı ben değilim açıkçası. Ben videoyu da beğendim ama alamadığımızdan dolayı çok üzgünüm. Milletimiz bunu hak ediyor. Ama bence hep beraber bu konuyu tekrardan irdelemeliyiz, neden diye. Demek ki bir takım şeylerimiz eksik. Bundan sonraki daha iyi hazırlanmalı. Nelerin eksik olduğunu gerçekçi bir biçimde ortaya koymalıyız. Bugün Almanya’dan tesis, saha gibi bazı konularda geri durumdayız. Ancak her şeyden önce bir kere Almanya’yı tebrik etmemiz lazım.” dedi.

”BEN DE İSTERİM JESUS VE FIRMINO OLSUN OYNATAYIM”

Feghouli sorusunu yanıtlayan Terim, ‘‘Bütün oyuncularımızın hazır olmasını istiyorum. Bazı yerlerde sıkıntılarımız da açık. Herkesi hazır tutarsak bazı mevkiilerde olacak sıkıntıları aşabiliriz diye düşünüyorum. Ancak Galatasaray 3-0 kaybetmişse bu eleştirilmelidir. Ama oyuncu bazında eleştirmek bana mantıklı gelmiyor. Bu soruyu bir basın mensubu, yorumcu nasıl söyler? Oyunla ilgili bir şey varsa saygı duyarım ama oynamamasını izah edecek durumumuz yok. Biz hiç kimseyi kenara koyacak bir durumumuz yok. Yarın yine deneyeceğim, yine deneyeceğim. Eren’den sonra merkezi ne yapabilirim? Eren olmayınc abir şey yapmak zorundayız. Ben de bunu görmeden bilemem. Ayrıca da koyduğumuz arkadaşlar daha önce orada oynadığı maçlar var. Eren’in arka adelesi sıkıntı. Yarın bakacağız. Ben de isterim orada Jesus ile Firmino da olsun, oynatayım” şeklinde konuştu.

FATİH TERİM’DEN TL VE SÖZLEŞME SORUSUNA YANIT

Fatih Terim, yeni sözleşmelerin TL üzerinden yapılacak olmasıyla ilgili de kısa bir açıklama yaparken, ”Türk oyunculara, bizim çocuklara TL verdik de, yabancıları ne yapacağız? Varsa adalet, herkes için vardır. Onu iyi irdelemek lazım. Kanun neyse tabii ki hepimiz uyarız. Bu ayaküstü cevaplanacak bir konu değil. Hep beraber oturup, doğru bir karar almak lazım” dedi.     Kaynak sporx.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir